طراحی سایت

ساخت ماکت خودروی پاترول دو درب

در این مقاله با نحوه ساخت ماکت پاترول دو درب ساخته شده در شرکت آرشین آشنا خواهیم شد.

ماکت پاترول مورد نظر در طول چهل و پنج سانتیمتر و توسط متریال های پلیمری به روش تراش سی ان سی و پرینت سه بعدی ساخته شده است. قطعات جانبی مانند چراغ ها ، سپر و هواکش توسط پرینت سه بعدی و بدنه اصلی به روش تراش سی ان سی ساخته شده است.

ماکت نهایی پاترول دو درب بعد از رنگ آمیزی

بدنه این خودرو پس از تراش توسط دستگاه تراش CNC و پرداخت کاری توسط پرایمر های مخصوص پوشش شذه است.این پرایمر مخصوص اجازه ادامه فرایند پرداخت کاری و ایجاد سطحی مطلوب جهت پرداخت نهایی قبل از رنگ آمیزی را به ماکت ساز می دهد.

در رنگ آمیزی این ماکت از رنگ های متالیک فوری خودرو استفاده شده است. این رنگ ها دارای پایداری بسیار خوب ، براقیت مناسب و مقاومت به عوامل جوی مانند آب و اشعه خورشید هستند.

در طراحی اولیه این ماکت از فایل سه بعدی رسمی شرکت نیسان استفاده شده است. این فایل در نرم افزار طراحی سه بعدی راینو ادیت شده و مشخصات مورد نظر فرد سفارش دهنده در آن لحاظ شده است. پس از انجام طراحی و ادیت های لازم بر روی فایل سه بعدی ، این فایل وارد دستگاه های تراش و پرینت سه بعدی شده و هر یک جداگانه قطعات مورد نظر را آماده نموده اند. این قطعات پس از تکمیل همانطور که در قسمت بالاتر اشاره شد پرداخت کاری شده و پوشش پرایمر و رنگ بر روی آنها انجام شده است.

ماکت تکمیل شده قبل از مرحله رنگ آمیزی نهایی

همچنین در ادامه می توانید مقالات مربوط به ماکت خودرو را بخوانید:

آموزش تصویری ساخت ماکت خودرو به روش تراش سی ان سی

ساخت ماکت خودرو

مدل سازی بدنه خودرو به روش سکشن Section Modeling